Завършиха първите „Шосейни колоездачни серии INCH Sport”

През изминалият уикенд се проведоха заключителните 2 кръга от Сериите.

Събота (04 юни), Община Плевен посрещна колоездачите, за които организаторите бяха приготвили състезание в дисциплината индивидуално бягане по часовник. Прогнозата за дъжд по време на състезанието се сбъдна, но това не попречи на състезателите да дадат отлични времена.

FB_IMG_1465375556152

Най-бързо със 16 километровата отсечка се справи Росен Станчев ( „Левски” Сф; Мъже до 55 г), който спря хронометъра на 22’15” или 43 км/ч средна скорост!

Богдан Кирчев („Цар Симеон” Плд) записа второ време, но първо в групата до 40 г. – 22’51”, което го доближи до първото място в генералното класиране.

С резултат 25’51” златното отличие при ветераните спечели Георги Иванов, а Ивета Алексиева (Bulvelo) постигна трета поредна победа при дамите, с време 26’43”.

3. Никола Демирев

Най – добрите трима от всяка категория получиха награди от спонсор на събитието, медали осигурени от Община Плевен, а за 4-та победители имаше и специални награди, също осигурени от домакините.

FB_IMG_1465375890804

Време за почивка нямаше, защото последният кръг от Сериите предстоеше на следващия ден.

На 30 км  на север от Плевен, Община Гулянци посрещна колоездачите за едно уникално събитие – със своите 100 км, това щеше да е най-дългото подобно състезание в България! За щастие (или не?) в този ден дъжд нямаше, напротив – слънцето нажежаваше асфалта все повече и повече.

Във 12:00 беше даден официален старт и колоната потегли към трасето. Първите 20-25 км от състезанието протекоха сравнително спокойно, до момента в който се образува силна откъснала се група. Първи действието направиха Красимир Чанлиев (М55, КК „Янтра-Исполин”) и Валери Атанасов (М55, „Левски” Сф), които успяха да поддържат преднина пред основната група. Малко по-късно последва смел ход от отбора на Bulvelo, които изпратиха едновремено трима състезатели пред пелотона – Мартин Гачев (М55, лидер във временното класиране), Иван Йончовски и Стойчо Бозуков (М40), а с тях беше и Борис Кошев (М40, „Шампион” Казанлък).

FB_IMG_1465375901821

След като двете откъснали се групи се събраха започнаха да работят заедно и да увеличават преднината си пред останалите.

При първото пресичане на финалната линия финишираха дамите и ветераните. Ивета Алексиева (Bulvelo) продължи победната си серия и затвърди крайната си победа в Сериите с ново първо място. Никола Демерев спечели спринта срещу останалите състезатели от неговата група.  Първите 3-ма от тези две категории, завършиха състезанието със средна скорост от 40 км/ч!

За останалите две групи предстоеше още една обиколка. Челната шестица продължаваше да трупа преднина и беше ясно, че победителите ще бъдат излъчени от нея.

С време 2:15:28 първи линията пресече Мартин Гачев (М55,Bulvelo), с което затвърди крайната си победа в групата. Страхотният ден за Bulvelo се допълни от двойната победа при Мъжете до 40 г. – Иван Йончовски и Стойчо Бозуков завършиха съответно 1-ви и 2-ри.

Освен,че това беше най-дългото подобно събитие, то бе и едно от най-бързите със скорост от над 41 км/ч!