Андалусия: Хофланд взе победа, Валверде е трикратен шампион

Valverde

Страхотно позициониране и мощен финален спринт донесоха победата на Морено Хофланд (Belkin) в последния етап на Обиколката на Андалусия. Алехандро Валверде (Movistar) пък завоюва за трета поредна година титлата в генералното класиране.

Група от 9 колоездачи се откъсна напред при първото изкачване за деня, а 5 километра преди финала от тази група бе останал само Том Думолин (Giant-Shimano). Логичното все пак се случи, холандецът бе застигнат и по всичко изглеждаше, че ще има масов спринт на финиша.

Няколко кръгови кръстовища обаче разкъсаха групата, а трио от Topsport Vlaanderen успя да направи атака в края. Те бяха придружени от Хофланд и Никиас Арнд (Giant-Shimano). Скоро стана ясно, че Хофланд има повече сили от останалите и завърши пръв, следван от Арнд и Кенет Ван Билсен (Topsport Vlaanderen).

Валверде пък без проблеми завърши етапа 10-и и дори увеличи аванса си в крайното генерално класиране. Втори остана Ричи Порт (Sky) с изоставане от 26 секунди, следван от Луис Леон Санчес (Caja Rural) на 28.