Страхотни успехи за българските колоездачи в Обиколката на Тасос

Изключително добро представяне на български колоездачи от различни клубове в тазгодишното силно международно състезание – Обиколката на Тасос, която се проведе в неделя, 30 април.

В състезанието участваха над 200 състезатели от Гърция, Турция, Румъния, България, Македония и Великобритания.

Спокойно може да се каже, че това е най-успешното представяне за България сред всички издания до момента. Наши колоездачи се класираха на първи места в няколко категории, а 18 от тях са сред най-бързите 30 колоездача, взели разстоянието от 90км сред много изкачвания и спускания по периферията на гръцкия остров.

Най-бърз сред всички е ежегодният участник – Димитър Димитров от клуб Мамут, който взе златото в своята категория 40-49г., с време 04:05:31. В същата категория втори се класира друг българин – Николай Коев от КК „Янтра-Исполин“

Втори в генералното класиране с абсолютно същото време 04:05:31 завърши Петър Дашев от КК Цар Симеон. Той е по-млад и затова се нареди на второ място в генералното класиране, но се окичи със златния медал във възрастова категория 30-39 години. Веднага след него и със сребърен медал от същата категория е друг българин – Кирил Радославов.

5 секунди не достигнаха на 8-мия в класирането – Никола Станев от ПКД Стрела – Попово да вземе бронза в категория 30-39 години.

С време 04:09:25 завърши най-бързият българин до 18 години – Цветан Иванов от КК Велосити. Със същото време завършиха двамата представители на Румъния и Гърция при юношите, но за нашият колоездач беше отредено 3-тото място.

Това обаче не ни прави по-малко горди от него, понеже той няма опит в шосейното колоездене и само прекрасните му катерачески умения бяха достатъчни да остави 200 човека зад гърба си.

Ангел Йончовски също от КК Велосити завърши малко след него и успя да е българският представител, спечелил медал във възраст 19-29 години.

Веднага след него в класирането са Димитър Стоев от Провадия, Симеон Желев и Галин Генчев от ПДК Стрела.

Заедно с тях Добромир Минчев от Янтра Исполин заби хронометъра на 04:11:20 и взе първото място при мъжете над 50 години. Същата възрастова група беше доминирана от българи като на второ място се класира Георги Пелев от Булвело, а най-известният маратонец у нас и организатор на бревети – Лазар Владиславов от КК Сините камъни – Сливен се нареди на третото място и взе бронза

Сред най-бързите 30 колоездача и доста близо до призьорите в отделните категории се класираха съответно – Георги Николов, Христофор Енчев от КК Одесос Варна, Живко Колев от КК Цар Симеон Пловдив, Ангел Ангелов от КК Велосити и Теодор Кокалов.

Измежду тях бе и Ивета Алексиева от КК Велосити, която сложи в малкия си джоб много мъже и се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка при жените. Пореден голям успех за нея.
18193778_1643281479016163_8142619996429283919_n
Много добро каране направи Петя Минкова и малко не ѝ достигна да спечели медал, въпреки че се състезава съвсем отскоро и за няколко месеца, откакто кара сериозно колело израсна много като колоездач.

Надяваме се все по-често да чуваме такива приятни новини и да има все повече българи, които да ни карат да се чувстваме горди от тях.