Силно представяне за „Цар Симеон 1898“ на Купа Долчини

Отличен старт на новия състезателен сезон направиха колоездачите на пловдивския велоклуб „Цар Симеон 1898”. Те спечелиха две шампионски титли и общо 6 подиума в първите колокритериуми от календара на Българския колоездачен съюз – за купа „Долчини“ и купа „Пазарджик“.

В станалата вече традициционна надпревара на купа „Долчини“ националът на „Цар Симеон 1898“ Николай Генов първо спечели бронзов медал в традиционния критеуриум /със спринтови обиколки/ в София около спортна зала „Армеец“, а след това първото място в следващия колокритериум (издръжливост чрез елиминация).

В първия старт Нико остана трети, след като бе изпреварен от двамата асове на „Хемус 1896“ – Троян – Михаил Михайлов и Станимир Чолаков, но на следващия ден взе достоен реванш на „елиминацията“ като финишира убедително първи.

Преди седмица Генов стана трети за купа „Пазарджик“ на затвореното трасе от 52 километра, подредено в местността „Острова“.
При юношите старша възраст младият талант на „Цар Симеон 1898“ Иво Узунов спечели първата си голяма титла в официално състезание, след като вдигна купа „Долчини“ в своята възрастова група.
16-годишният пловдивчанин победи с разлика основните си конкуренти за приза – Валентин Георгиев от КК „Драг“ и Тихомир Стоянов от „Янтра-Исполин“ и така заслужи първото място.

При младшата възраст двамата млади бегачи на „Цар Симеон 1898“ – Константин Маринков и Дениз Рустемов извоюваха втори места в двата поредни колокритериума за купа „Долчини“, за да затвърдят доброто пловдивско представяне.

„Дволен съм от старта на сезона, и особено от добрата спортна форма и кондиция, в която се намират моите момчета. Започваме отлично новия сезон, надявам се да продължим така и в следващите стартове”, коментира главният треньор на „Цар Симеон 1898“ Петър Павлов.