Катар: Терпстра изпревари Канчелара и Уигинс в часовника

Ники Терпстра (Etixx-QuickStep) сложи в малкия си джоб големите имена Фабиан Канчелара (Trek) и Брадли Уигинс (Sky) по време на 10.9 километровия индивидуален часовник в Обиколката на Катар.

Терпстра записа време 14:03 минути, побеждавайки Канчелара с 8 секунди и Уигинс с 9. Мачией Боднар (Tinkoff-Saxo) даде четвърто най-добро време заедно с Иън Станард (Sky) като и двамата завършиха с време 14:13 минути.

Терпстра бе в челната група и в първите два етапа, така че вече пое лидерството в състезанието. Боднар е втори на 11 секунди, а Станард трети на 12 секунди.

Терпстра защитава титлата си от миналата година, а по всичко изглежда, че има всички шансове да го направи.

Победителят от втория етап Александър Кристоф (Katusha) не успя да поддържа скоростта на най-добрите в часовника и даде време от 14:47 минути, което го смъкна до шесто място в генералното класиране на 36 секунди.