Бутс спечели първия етап на юг, Константинов четвърти

Виталий Бутс (Kolss Cycling Team) спечели първия етап от Обиколка на България – юг, който бе и най-дългият в обиколката изобщо – 233 км от Елена до Ивайловград.

Бутс бе в компанията на своя съотборник Андрий Василюк, който финишира непосредствено зад него. Топ 3 допълни Канстантин Климианков (Minsk Cycling Club). В тази лидерска група, която бе от петима, бе и Радослав Константинов, който финишира четвърти с времето на победителя.

Шампионът от обиколката на север Серхий Лагкути финишира шести на 39 секунди зад лидерите, а на 1:46 минути седми бе Николай Михайлов. В топ 10 имаше още един българин в лицето на Александър Алексиев.

В петък е вторият етап от Ивайловград до Стара Загора.