Георги Георгиев завърши четвърти в Обиколката на Мароко

Българският колоездач Георги Георгиев (Brisaspor) постигна отличен резултат в Обиколката на Мароко, след като завърши на четвърто място в генералното класиране.

В 10-етапното състезание участваха и другите български колоездачи на Brisaspor Стефан Христов и Александър Алексиев, които заеха съответно 14-о и 43-о място в крайното подреждане.

Шампион стана Жулиен Лубе, който благодарение на победата си в последния етап успя да изпревари местния колоездач Мусин Лахсайни с едва 2 секунди в класирането. Трети на 21 секунди е италианецът Алесандро Мази, следван от Георги Георгиев с пасив от 1:47 минути. По този начин българинът взима и точки за световната ранглиста.

При катерачите Георгиев е пети. Александър Алексиев пък е 9-и в класирането за млади колоездачи и 13-и при спринтьорите.