70 колоездачи участваха в първия кръг на Шосейните колоездачни серии

В неделя, 14 май, Община Севлиево посрещна първи кръг от „Шосейни колоездачни серии Inch Sport“. Тази година стартът беше в село Сенник, родното място на великия Дан Колов, а момичетата от Народно читалище „Св. Климент Охридски“ посрещнаха и изпратиха на старта близо 70 състезатели от цялата страна с домашно приготвени погачи по сеннишка рецепта.

Също както и през миналата година, трасето представляваше 12 км обиколка между селата Сенник – Душево – Градница – Сенник, която дамите и ветераните завъртяха 3 пъти, а мъжете до 40 г. и мъжете от 41 до 55 г – 6 пъти. Ветровитото време не уплаши състезателите и въпреки сериозните пориви, най-бързите сред любителите завършиха със средна скорост от над 35 км/ч!

Ивета Алексиева (КК „Велосити“) започна защитата на титлата си от 2016 г. е с победа. Малко над 54 минути бяха необходими на талантливата състезателка, за да се справи с трасето, вятъра и конкуренцията. Втора, на 4 минути след Ивета, финишира Петя Минкова от София, а още 2 минути по-късно линията пресече Елена Йорданова.

jeni

Манол Стоянов (КК“Левски Сф“) надви силните състезатели на казанлъшкия „Шампион“ и габровците от „Янтра-Исполин“ и триумфира при ветераните (53:55). Секунди след него завърши Йордан Йорданов, а стълбичката се допълни от Никола Демирев, като и двамата подгласници на Стоянов се състезават за отбора на „Шампион“ (Казанлък).

veterani

Невероятна драма за зрителите предложи битката за златото при мъжете над 41 г. Димитър Димитров („Мамут“) и Огнян Стефанов (СКАК София) спринтираха рамо до рамо, като буквално в последните метри Стефанов изпревари с няколко сантиметра състезателя на КК „Мамут“. Двамата спряха хронометъра на 1.55.51, а секунди след тях завърши Валери Атанасов („Левски Сф), за когото остана бронзовото отличие.

41-55

sprint 41-55

Кирил Радославов, Борис Кошев и Иван Йончовски възнаградиха смелата си езда, като разпределиха медалите в групата до 40 г. Тримата рискуваха и атакуваха рано-рано в състезанието. Благодарение на доброто си разбирателство и солидната форма, тримата трупаха разлика пред основната група, която в момент на състезанието надмина 2 минути. В последната обиколка, Кирил Радославов (София) издебна подходящия момент и километър преди финала атакува силно,което му позволи да пресече линията първи с време 01.53.59, а за Йончовски („Левски Сф“) и Кошев („Шампион“ Казанлък) остана борбата за второто място. В спринта по-бърз бе състезателят от Казанлък, а веднага след него завърши и Иван Йончовски.

do 40

Kiril Radoslavov

18485483_1328651183838333_4759076098968245678_n

Победителите в отделните групи бяха наградени от представители на Община Севлиево, а спонсорите и организаторите на събитието се бяха погрижили да осигурят много и атрактивни награди. Отличени бяха и Веселин Иванов („Янтра-Исполин“), който с неговите 73 г. е най-възрастният завършил участник и Емил Стоянов от Севлиево, който завърши последен,с изоставане от над 40 минути, но показа характер и завъртя всичките 72 км. В края на церемонията от СК „Инч спорт“ изразиха соята благодарност към Община Севлиево, РУ – Севлиево, спонсорите на събитието, публиката и всички участници.