Севлиево посрещна втори кръг от „Шосейни колоездачни серии INCH Sport“

Неделя (15 май) Община Севлиево бе домакин на втори кръг от „Шосейни колоездачни серии INCH Sport“.

80 любители на спорта от цялата страна се впуснаха в приключението, а за доброто настроение помогна и слънчевото време.

Освен че участниците са се увеличили спрямо „Могилите“, сериозно впечатление прави и географията на събитието – освен досегашните участници, сега пристигнаха и групи от Троян, Враца, Бургас, Сливен и разбира се Севлиево.

Официалният старт на събитието бе даден от д-р Иван Иванов, кмет на Община Севлиево, който изрази своето задоволство от интереса към състезанието и пожела успех на състезанието.

rech kmet Sevlievo

Съпроводени от автомобили на МВР, състезателите потеглиха към трасето – с. Сенник – с. Душево – с. Градница – с. Сенник (12 км).

При първото преминаване на финалната линия, организаторите бяха обявили междинен спринт „Fit and Shape“, който бе спечелен от Богдан Кирчев, за което той получи 3 т. за генералното класиране и награда от спонсорите на събитието.

Две обиколки по-късно финишираха дамите и ветераните.
За втори път Ивета Алексиева бе най-бързата жена на трасето, а нейни подгласнички бяха Васка Иванова и Елена Йорданова, които завършиха съответно на 2-ро и 3-то място.

Iveta Aleksieva

Йордан Йорданов („Шампион Казанлък“) взе златото при ветераните. Среброто отиде при сливналията Неделчо Петров, а трети се класира Митко Желев, също от КК „Шампион“.

nagrajdavane Sevlievo 56+

Още 3 обиколки трябваше да завъртят останалите групи. След множество атаки и опита за разкъсване от различни отбори и състезатели, печелившият ход направи отборът на КК „Янтра-Исполин“, които изведоха Веселин Мичев до добра позиция за атака.
3 км преди финала, Мичев се откъсна и бе последван само от трима състезатели.

Веселин Мичев пресече линията първи, което му осигури златното отличие в домашното му състезание.

Michev Gachev Ribarev

След него линията пресече Мартин Гачев (Bulvelo), с което стана шампион в групата до 55 г.

Подгласници на Веселин Мичев станаха Минчо Рибарев („Цар Симеон“) и Огнян Стефанов.

Nagrajdavane Sevlievo do 55

Драматично се разпределиха останалите 2 медала при мъжете до 55 г, като Радостин Стойков от Бургас спечели среброто, а силен финален спринт донесе бронзовото отличие на Николай Коев (КК „Янтра-Исполин“)

Призьорите получиха медали и награди от Община Севлиево, които бяха връчени от Стефан Иванов (.гл.специалист Спортни бази“ на Общината), както и допълнителни награди от спонсори и приятели на събитието.