Саган шампион на Словакия за шести път, кои са другите национални първенци от уикенда?

Със самостоятелен финал Петер Саган стигна до шестата си национална титла на Словакия в неделя. Настоящият световен шампион завърши с над 2 минути пред своя брат Юрай Саган и 6 пред третия Михал Колар от Bora-Hansgrohe.

„Щастлив съм, че спечели шестия ми словашки шампионат, винаги е гордост за един спортист“, сподели Саган, който бе носител на титлата между 2011 и 2015. Така той изпревари спортния директор на Bora Ян Валах, който има пет национални титли.

Състезанието бе комбиниран шампионат на Слования и Чехия като се проведе в Пилзен, западна Чехия.

И докато братя Саган бяха далеч пред останалите, трети завърши новият шампион на Чехия Йозеф Черни от Elkov Author. Зад него остана съотборникът му Ян Барта, а топ 3 допълни Якуб Отруба.

В белгийския шампион Ив Лампер от Quick-Step Floors завърши пред своя съотборник Филип Жилбер и Яспер Стуйвен (Trek-Segafredo).

В Испания шампион е Горка Исагире (Bahrain Merida), който остави на 9 секунди зад себе си Алехандро Валверде (Movistar) и Омар Фрайле (Astana).

Михал Квятковски е шампион на Полша, Вегард Стаке Ланген на Норвегия, а Матей Мохорич на Словения.

В следващите дни предстоят още много национални шампионати, които са и последен тест преди Tour de France.