Поляк с успех в петия етап на Обиколката на България, без промени в класирането

Полякът Марчин Сапа от Marcpol спечели петия етап на Обиколката на България, който бе и най-дълъг – 208 километра от Бургас до Трявна. Сапа измина разстоянието за 5 часа 22 минути и 26 секунди.

Втори на 23 секунди зад него завърши Виталий Бутс (Kolss), а трети със същото време остана съотборникът на Сапа Пьотр Кирпиша.

В тяхната група бяха общо 49 колоездача, сред които и 8 българи, а най-добре представилите се бяха Александър Алексиев (Brisaspor) – 5-о място и Евгени Балев (Несебър) – 10-о място.

В генералното класиране не настъпиха промени. Лидер е Реми ди Грегорио (Martigues), втори е Спас Гюров от Несебър на 27 секунди, а трети е Михайло Кононенко (Kolss) на 1:06 минути.

В топ 10 има още двама българи от отбора на Brisaspor. Стефан Христов е седми на 2:52 минути изоставане, а Георги Георгиев е 10-и на 3:19.

В четвъртък от 12.30 часа е последният шести етап – 163 километра от Трявна до Троян с две изкачвания на Стара планина.