Битката в Париж-Ница бе открита с успех на Насер Буани

Насер Буани (FDJ) спечели първия етап на състезанието Париж-Ница, което се проведе в неделя. Французинът се възстанови от катастрофа в началото на етапа, за да финишира първи и така да повтори постижението си от миналата година, когато отново бе най-добър в откриващия етап.

Omega Pharma-QuickStep водеше колоната в последните километри по дългото 162.5 км трасе около Мант-льо-Жоли, а състезателите на Cannondale бяха плътно отзад. Giant-Shimano пое контрола във финалните 2 километра, след което Omega Pharma също опита атака.

В цялата тази борба между големите отбори, Буани изненада всички със силен финален спринт и така донесе победата за FDJ. Той изпревари с един велосипед дължина Джон Дегенколб (Giant-Shimano) и Джани Меерсман (Omega Pharma).

Така Буани поведе в генералното класиране със секунда пред Мерсман, а Дегенколб е трети на 4 секунди.

В понеделник е вторият етап (205 км), а прякото излъчване на Евроспорт започва от 15.45 часа.