Movistar спечели отборната титла в Световния тур

movistar

Хоаким Родригес (Katusha) завоюва своята трета титла в Световния тур в последните четири години. Това се случи, след като испанецът спечели Обиколката на Ломбардия миналата седмица и така изпревари Крис Фрум (Sky). Трети в ранглистата завърши Алехандро Валверде (Movistar).

В последната седмица на сезона нямаше промяна в челото при колоездачите, но пък имаше такава в отборното класиране. Благодарение на Обиколката на Пекин, Movistar успя да изпревари Sky и да триумфира с престижното първо място. Главната заслуга за това има победителят в състезанието Бенат Инчаусти, който от своя страна направи скок от 34 места в ранглистата му. Световният шампион и негов съотборник Руи Коща завърши четвърти в Пекин, което му позволи да финишира сезона в топ 10 – на девето място.

Movistar спечели отличието за първи път от 2008 година насам с 1610 точки, само с 49 повече от Sky. На трето място остана Katusha.

За седми път в деветте сезона на Световния тур, Испания завърши на върха на националното класиране с над 800 точки пред Италия и Колумбия на трето място.

2013 WorldTour – крайно класиране

1 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 607
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 587
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 540
4 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 491
5 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 474
6 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp 432
7 Fabian Cancellara (Swi) Radioshack Leopard 384
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 366
9 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 352
10 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 327
11 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 308
12 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 295
13 Christopher Horner (USA) Radioshack Leopard 257
14 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2r La Mondiale 255
15 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 252
16 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 235
17 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 232
18 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 230
19 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 227
20 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 201
21 Simon Spilak (Slo) Katusha 199
22 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 196
23 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 194
24 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 188
25 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 172
26 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 172
27 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 163
28 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 161
29 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 161
30 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 160
31 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp 154
32 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi 147
33 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 146
34 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 146
35 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 145
36 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 136
37 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 135
38 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 130
39 Tom Jelte Slagter (Ned) Belkin Pro Cycling Team 127
40 Jan Bakelants (Bel) Radioshack Leopard 127
41 John Degenkolb (Ger) Team Argos – Shimano 119
42 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 118
43 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 117
44 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 116
45 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 115
46 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel Euskadi 114
47 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 112
48 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r La Mondiale 112
49 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 111
50 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 111
51 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 110
52 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 104
53 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 98
54 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 98
55 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 92
56 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 92
57 Marcel Kittel (Ger) Team Argos – Shimano 92
58 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 86
59 Giacomo Nizzolo (Ita) Radioshack Leopard 85
60 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos – Shimano 85
61 Tony Gallopin (Fra) Radioshack Leopard 83
62 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 83
63 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 80
64 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 80
65 Luca Paolini (Ita) Katusha 78
66 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel Euskadi 76
67 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 76
68 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 75
69 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 70
70 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 67
71 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 67
72 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 66
73 Sebastian Langeveld (Ned) Orica Greenedge 65
74 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp 64
75 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 61
76 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 60
77 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 60
78 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 58
79 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge 56
80 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 55
81 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 53
82 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 52
83 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 52
84 Ben Hermans (Bel) Radioshack Leopard 52
85 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 51
86 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 49
87 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 48
88 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 45
89 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge 45
90 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 44
91 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 41
92 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 41
93 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp 40
94 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 40
95 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 40
96 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 38
97 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 37
98 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 36
99 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 34
100 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi 32
101 Warren Barguil (Fra) Team Argos – Shimano 32
102 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp 32
103 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 31
104 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 30
105 Luka Mezgec (Slo) Team Argos – Shimano 27
106 Robert Kiserlovski (Cro) Radioshack Leopard 26
107 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 26
108 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 25
109 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 25
110 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp 24
111 Maxime Monfort (Bel) Radioshack Leopard 24
112 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 23
113 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 23
114 Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
115 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel Euskadi 22
116 Andreas Klöden (Ger) Radioshack Leopard 22
117 Yury Trofimov (Rus) Katusha 22
118 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 21
119 Matthew Harley Goss (Aus) Orica Greenedge 21
120 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 20
121 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 20
122 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 20
123 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 20
124 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 20
125 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff 19
126 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 19
127 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 18
128 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 18
129 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 18
130 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 18
131 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 16
132 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 16
133 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 16
134 Mark Renshaw (Aus) Belkin Pro Cycling Team 16
135 Maxim Belkov (Rus) Katusha 16
136 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 16
137 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 16
138 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 14
139 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 14
140 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 14
141 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana Pro Team 14
142 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel Euskadi 12
143 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 12
144 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 12
145 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 12
146 Tiago Machado (Por) Radioshack Leopard 11
147 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge 11
148 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 10
149 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 10
150 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 10
151 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale 10
152 Peter Velits (Svk) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 10
153 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 9
154 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 9
155 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 9
156 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 8
157 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 8
158 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 7
159 Simon Geschke (Ger) Team Argos – Shimano 6
160 Yaroslav Popovych (Ukr) Radioshack Leopard 6
161 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 6
162 Grégory Rast (Swi) Radioshack Leopard 6
163 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 6
164 Francois Parisien (Can) Team Argos – Shimano 6
165 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 6
166 Nikias Arndt (Ger) Team Argos – Shimano 6
167 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team 5
168 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 5
169 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge 5
170 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel Euskadi 4
171 John Gadret (Fra) Ag2r La Mondiale 4
172 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 4
173 Manuel Belletti (Ita) Ag2r La Mondiale 4
174 Denis Menchov (Rus) Katusha 4
175 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 4
176 Andy Schleck (Lux) Radioshack Leopard 4
177 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 4
178 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 4
179 Thomas Rohregger (Aut) Radioshack Leopard 4
180 David Millar (GBr) Garmin Sharp 4
181 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 3
182 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel Euskadi 3
183 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 3
184 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 2
185 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2
186 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 2
187 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha 2
188 Matthew Busche (USA) Radioshack Leopard 2
189 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 2
190 Yauheni Hutarovich (Blr) Ag2r La Mondiale 2
191 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge 2
192 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 2
193 Georg Preidler (Aut) Team Argos – Shimano 2
194 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha 2
195 Jesse Sergent (NZl) Radioshack Leopard 2
196 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos – Shimano 2
197 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 2
198 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo-Tinkoff 2
199 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2
200 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 2
201 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos – Shimano 2
202 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2
203 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 2
204 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 1
205 Alexander Porsev (Rus) Katusha 1
206 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
207 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 1
208 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 1
209 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel Euskadi 1
210 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1
211 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 1
212 Danilo Hondo (Ger) Radioshack Leopard 1
213 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
214 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1
215 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1
216 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1
217 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel Euskadi 1
218 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr 1
219 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
220 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 1
221 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 1
222 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 1
223 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
224 Marko Kump (Slo) Team Saxo-Tinkoff 1
225 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 1
226 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
227 Alex Rasmussen (Den) Garmin Sharp 1
228 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge 1

Отборно класиране

1 Movistar Team 1610
2 Sky Procycling 1561
3 Katusha 1340
4 Radioshack Leopard 1056
5 Astana Pro Team 1045
6 Team Saxo-Tinkoff 1030
7 Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1013
8 Garmin Sharp 855
9 Cannondale Pro Cycling 750
10 BMC Racing Team 731
11 Belkin Pro Cycling Team 714
12 Ag2r La Mondiale 691
13 Orica Greenedge 600
14 Lampre-Merida 543
15 Euskaltel Euskadi 391
16 Team Argos – Shimano 355
17 FDJ.fr 338
18 Lotto Belisol 307
19 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 125

Класиране по нации

1 Spain 1890
2 Italy 1082
3 Colombia 1011
4 Great Britain 975
5 Netherlands 806
6 Belgium 645
7 France 640
8 Australia 628
9 United States 617
10 Ireland 568
11 Poland 515
12 Slovakia 501
13 Czech Republic 480
14 Germany 478
15 Switzerland 467
16 Portugal 363
17 Slovenia 295
18 Norway 267
19 Denmark 214
20 Estonia 116
21 Canada 81
22 Ukraine 76
23 South Africa 58
24 Russia 46
25 Lithuania 33
26 Argentina 30
27 Croatia 26
28 Costa Rica 25
29 Austria 24
30 Belarus 18
31 Kazakhstan 14
32 Finland 4
33 Luxembourg 4
34 New Zealand 2
35 Sweden 2
Velocafe.bg
Повече в Любопитно
Уникално видео – щраус гони колоездачи

С това видео определено ще се забавлявате много. Действието се развива в Южна Африка, където местни колоездачи тренират при скорост...

Затвори