Голяма победа за Александър Алексиев в състезание в Мароко

Българският колоездач Александър Алексиев постигна сериозен успех, след като спечели силно състезание в Мароко. Алексиев триумфира в еднодневната надпревара за Гран При на Ал Масира, която е от категория 1.2 и е част от Африканския тур.

Състезанието с дължина 160 км бе решено с финален спринт, в който състезателят на турския Brisaspor изпревари останалите 21 колоездачи в лидерската група. Втори и трети останаха съответно италианците Диего Бевилакуа и Андреа Тровато.

В лидерската група имаше още един българин – съотборникът на Алексиев Стефан Христов, който финишира 19-и.

Третият българин в Brisaspor Георги Георгиев също бе на старта, но за съжаление не успя да финишира.

Ден по-рано триото взе участие и в друго еднодневно състезание в Мароко от същата категория 1.2 – Гран При на Оуед Едахаб. В него Стефан Христов бе 21-и, Георги Георгиев 35-и, а победителят от Ал Масира Александър Алексиев финишира с над допустимото изоставане и така влезе в статистиката като незавършил.