Георги Георгиев е новият държавен шампион на шосе

Александър Алексиев триумфира в бягането по часовник, а Ники Михайлов този път остана с празни ръце

Георги Георгиев (Brisaspor) е новият държавен шампион по колоездене на шосе. Състезателят на турския Brisaspor бе най-бърз в общия старт за мъже и мъже до 23 години, изминавайки разстоянието от 150 километра около Сливен за 3:54.15 часа.

Така Георгиев детронира миналогодишния шампион Николай Михайлов (CCC Sprandi Polkowice), който остана едва 12-и с време 4:15.40 часа.

Втори в общия старт завърши Радослав Константинов (Черноморец Бургас) с време 3:56.43 часа. Константинов пристигна на финала заедно с финиширалия трети Велизар Фурлански (Цар Симеон), който пък по този начин стана държавен шампион за мъже до 23 години.

Топ 3 при мъжете допълни завършилия четвърти Станимир Чолаков (Хемус Троян), докато при по-младите триумфът на КК Цар Симеон бе пълен, след като пловдивският клуб зае първите три места на стълбичката.

Втори бе Иван Айи, а трети Николай Генов като двамата завършиха съответно пети и шести в общото класиране.

Седми остана Александър Алексиев (Несебър), който ден по-рано триумфира в индивидуалното бягане по часовник. В него детрониран отново се оказа Ники Михайлов, който даде второ време с изоставане от едва секунда спрямо Алексиев. Новият шампион измина разстоянието от 36,4 км за 47:05 минути. Топ 3 допълни Радослав Константинов, който по този начин завърши държавното с две класирания на почетната стълбичка.

В часовника при мъжете до 23 години победата отново бе за Велизар Фурлански с време 49:37 минути. След него остана съотборникът му Николай Генов, а трети е Станислав Киров (Печенеги).