Ева Димитрова спечели бронз от Европейското, нова титла за Раго

Европейското първенство по планинско колоездене в Пампорово завърши с български медал! Ева Димитров завоюва бронза в спускането при жените и така донесе най-престижното класиране за нашия отбор.

Шампионка очаквано стана французойката Емелин Раго, която спечели втора титла след тази във форкроса в събота. Раго премина през трасето с 2:47.06 минути. Втора пък отново е сънародничката й Морган Шар с изоставане от 6.17 секунди.

Ева Димитрова, която бе шеста във форкроса, направи отлично спускане, завършвайки на 28.42 секунди зад Раго, което се оказа достатъчно за третото място.

snimka1

Ани Томева отново остана на крачка от медала, записвайки четвърто време с пасив от 34.90 минути. В спускането при жените участие взеха общо 7 състезателки.