Ники Михайлов спечели с лекота Изкачването на Витоша

Звезден старт в събота сутрин пред Националния исторически музей. Ники Михайлов, Сани Жекова, Стойко Сакалиев и над 200 любители и професионалисти в колоездачния спорт се включиха във вело надпреварата по шосе DRAG Vitosha Uphill.

С рекордно време и първо място сред мъже Elite се класира балканският ни шампион по часовник Ники Михайлов. За време от 49:48 мин. той финишира на х. Звездица, където го очакваха десетки фенове, туристи и любители на състезанието. Секунди след него финишира вторият, Станимир (49:56).

13131639_10154077055829976_8734359047534364240_o

За трета поредна година Ивета Алексиева грабна златото при жените.

13147635_10154077053244976_7297894741914432969_o

Преди две години Спортен клуб ДРАГ възроди едно от най-известните шосейни състезания на Балканите. Последното му провеждане е било преди десет години. През октомври 2014 се включиха близо 80 души, миналата година над 180, които се състезаваха в 8 категории, а тази близо 200. Най-много участници бяха в категорията Мъже любители. Над 15 български клуба от цялата страна и участници от общо 7 държави бяха там.

13173552_10154077056259976_8508273540140263467_o

Събитието бе организирано от Спортен клуб Драг, съорганизатор DOLTCINI, както и с любезната подкрепа на Sopharma, ОК Супертранс и фирма Липекс НС.

Финалът на х. Звездица бе същински празник. Състезатели, ентусиасти, любители и туристи – всички приветстваха заедно победителите в DRAG Vitosha Uphill.

13131162_10154077053894976_3828364661018924653_o

Форматът на състезанието представлява изцяло изкачване на маршрута от резиденция Бояна до х. Звездица по шосе. Разстоянието на състезателното трасе е 20 км. Общата денивилация е 1069 м. Наградният фонд на тазгодишното издание бе в размер на 4000 лв.