Трета победа за Ван дер Хаар в Световната купа по колокрос

Ларс ван дер Хаар (Rabobank) спечели третата си победа в Световната купа по колокрос за сезон 2013/14. Холандецът се отскубна от голяма група в заключителните етапи на последната обиколка от състезанието на мотопистата в Золдер, Белгия. 22-годишният колоездач се качи първи на велосипеда си след голямото изкачване и успя да спринтира успешно през асфалтовия участък, за да завърши пред Мартин Бина (Kwadro-Stannah), който остана втори.

За Бина това бе първи подиум в Световната купа през този сезон, а в края на състезанието с агресивното си каране, чехът успя да победи своя сънародник, чешкият шампион Зденек Щибар (Omega Pharma-Quick Step).

1504120_10152111258870535_1770418346_n

С третата си победа в надпреварата, Ван дер Хаар увеличи преднината си в генералното класиране пред немския шампион Филип Валслебен (BKCP-Powerplus), който направи добро състезание с няколко атаки, но трябваше да се задоволи с четвъртото място. Съотборникът на Валслебен Нийлс Алберт пък отпадна още в началото на състезанието, след като катастрофира още на първия завой.

1510404_10152111232390535_1842066044_n

Пети завърши Роб Пеетерс, а десетката допълниха Свен Нис, Клаас Ванторнут, Кевин Пауелс, Тийс ван Амеронген и Барт Аернутс. В класирането Ван дер Хаар има 337 точки, Валслебен 304, Ванторнут – 279, Пауелс – 275 и Алберт 273.

При жените Кейти Комптън продължи успешната си серия с нова солова победа, побеждавайки голямата си съперничка и настояща световна шампионка Мариане Вос с 20 секунди. Тройката допълни белгийката Сане Кант.

1486641_10152111213385535_1409366163_n

В първия кръг на Световната купа Вос бе победителка, а Комптън втора. В следващите четири състезания обаче Комптън има четири поредни победи.