Алберт първи в третия кръг на Световната купа по колокрос

Нийлс Алберт спечели третия кръг от Световната купа по колокрос, проведен в белгийския град Коксийде. Алберт повтори соловото си каране от миналогодишното световно първенство и разби конкуренцията.

2013-cyclocross-world-cup-koksijde-114-tom-meeusen-1024x682

Френският шампион Франсис Мури победи Филип Валслебен, Свен Нис и Кевин Пауелс в спринта за второто място. Лидерът в Световната купа Ларс ван дер Хаар имаше проблеми в последните обиколки и завърши едва 10-и, но пък остава носител на бялата лидерска фланелка. Втори е Валслебен на само 2 точки зад него.

2013-cyclocross-world-cup-koksijde-115-thijs-van-amerongen-1024x682

„Нещата не бяха добре за мен днес. Изненадан съм, че все още водя“, сподели след състезанието Ван дер Хаар.

При жените над всички бе американската шампионка Кейти Комптън, която записа втора победа за Световната купа и увеличи преднината си пред Ники Харис на 30 точки. Харис финишира трета в Коксийде, а втора остана белгийката Сане Кант.

2013-cyclocross-world-cup-koksijde-99-katie-compton-1024x682

Състезателите по колокрос напуснаха Коксийде още в събота вечер, за да се пренесат в Гийтен, където в неделя предстои състезание от сериите Superprestige, а Алберт има амбиции за втора победа през уикенда. „Ще направя всичко, за да стигнем до дубъл. Няма да е лесно.“