Без Наиро Кинтана на Олимпиадата в Рио

Колумбийската звезда Наиро Кинтана ще пропусне Олимпийските игри в Рио следващия месец. Това съобщиха колумбийските медии, цитирайки треньорът по колоездене на националния отбор Марио Харамило.

26-годишният състезател на Movistar завърши Tour de France на трето място в генералното класиране, но в последните дни на състезанието страдаше от мистериозна алергия, която му попречи да се противопостави на Крис Фрум.

„Говорих няколко пъти със (спортния директор на Movistar) Еузебио Унсуе“, обясни Харамило. В следващите дни Кинтана ще премине медицински прегледи, за да бъде установено какво е състоянието му.

За заместник на Кинтана бе избран Харлинсон Пантано (IAM Cycling), който спечели 15-ия етап на Тура и често бе в откъснали се групи. Другият вариант бе съотборникът на Кинтана в Movistar Уинър Анакона, но добрите изяви на Пантано във Франция доведоха до избора.

Повече в Събития
Първи кръг от BG Urban Series през погледа на Velocafe

На 15 май, за втора поредна година, се проведе състезанието по градско спускане в гр. Плевен. То беше първият кръг...