Алберт спечели калния колокрос в Хаме-Зохе

Бившият световен шампион по колокрос Нийлс Алберт (BKCP Powerplus) направи най-силното си състезание за сезона и спечели старта от сериите Superprestige в Хаме-Зохе. В последните обиколки Алберт се отскубна от световния шампион Свен Нис (Crelan-KDL), за да завоюва първата си победа от категория C1 през сезона.

Белгийският първенец Клаас Ванторнут (Sunweb-Napoleon Games) заемаше дълго време третото място преди да спре заради механичен проблем и така позволи на Филип Валслебен (BKCP Powerplus) да заеме последното място на подиума. Неговият съотборник Витсе Босманс и Жулиен Тарамарказ (BMC) също минаха напред, а по този начин Ванторнут се смъкна до трето място в генералното класиране на Superprestige след Нис и Алберт.

2013-cyclocross-superprestige-hamme-zogge-53-michael-vanthourenhout-1024x682

2013-cyclocross-superprestige-hamme-zogge-59-julien-taramarcaz-1024x682След седмици с колебливи представяния, Алберт най-накрая показа добра форма и по средата на състезанието започна атаката си към първото място, а една обиколка по-късно Нис и Ванторнут вече бяха далеч зад него.

„Дойдох тук да не загубя твърде много точки спрямо другите. Оказа се обратното. Връщам си точки“, сподели Алберт след състезанието. „Това е някакво успокоение. Разбира се, че предпочитам да се прибера вкъщи с победа, отколкото със седмо място в джоба. Трасето бе направено за големи машини с калните и бегови секции.“

2013-cyclocross-superprestige-hamme-zogge-69-niels-albert-1024x682

Следващото състезание от Superprestige сериите е в неделя в белгийския град Гавере, където Свен Нис ще се опита да запази първото си място в класирането.

2013-cyclocross-superprestige-hamme-zogge-61-rear-end-1024x6822013-cyclocross-superprestige-hamme-zogge-67-mud-1024x6822013-cyclocross-superprestige-hamme-zogge-57-handlebar-1024x6822013-cyclocross-superprestige-hamme-zogge-62-sven-nys-1024x6822013-cyclocross-superprestige-hamme-zogge-66-lars-van-der-haar-1024x682