Чавес триумфира в Абу Даби, Вивиани спечели последния етап

Естебан Чавес е първият шампион в Обиколката на Абу Даби, след като завърши без проблеми в основната група на последния етап на пистата за Формула 1 Яс Марина.

Иначе последният етап спечели Елиа Вивиани (Sky) след 20 обиколки във висока скорост на петкилометровото трасе. във финалния спринт той се справи със световния шампион Петер Саган (Tinkoff-Saxo) и с Андреа Гуардини (Astana), останали съответно втори и трети.

За разлика от адските горещите в първите три етапа, четвъртият се проведе във вечерно време като финалът бе на осветление. Саган отново направи шоу като мина през „фалшив“ пит стоп, за да смени своя велосипед и каската си.

В крайното генерално класиране Чавес завърши пред Фабио Ару (Astana) с 16 секунди и с 27 пред Вут Поелс (Sky).