Изненадващ победител във втория етап на Тур дьо Франс

Вторият етап на Тур дьо Франс предложи нови изненади като победата, а с нея и жълтата фланелка, спечели дебютантът на Тура Ян Бакелантс от тима на RadioShack.

27-годишният белгиец бе част от група от шестима колоездачи, които участваха във финалния спринт на 154-те километра от Бастия до Аячо. Километър преди финала Бакелантс напредна и до края съумя да запази аванса си. Само на секунда зад него завърши Петер Саган, а трети е полякът Михал Квятковски.

Победителят от първия етап Кител не успя да задържи жълтата фланелка и завърши с голяма група от колоездачи на повече от 17 минути след победителя. В тази втора група бе и един от фаворитите на Тура Марк Кавендиш, който също не издържа на темпото.

„Невероятно щастлив съм“, сподели след края победителят Бакелантс. „Никога не съм печелил професионално състезание преди в моята кариера и имах невероятно лош късмет в миналото.“

Тур дьо Франс продължава в понеделник с третия и финален етап в Корсика, дълъг 145.5 километра по западното крайбрежие от Аячо до Калви.

Класиране в етапа и в генералното класиране:

1 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 3:43:11  
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:01  
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
4 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida    
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling    
6 Julien Simon (Fra) Sojasun    
7 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team    
8 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge    
9 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff    
10 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
11 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida    
12 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar    
13 David Millar (GBr) Garmin-Sharp    
14 Bram Tankink (Ned) Belkin Procycling Team    
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale    
16 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge    
17 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi    
18 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team    
19 Arthur Vichot (Fra) FDJ    
20 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha    
21 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard    
22 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team    
23 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
24 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol    
25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar    
26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    
27 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    
28 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol    
29 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp    
30 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
31 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team    
32 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel Euskadi    
33 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar    
34 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
35 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    
36 Nicholas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff    
37 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team    
38 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
39 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha    
40 Jean Marc Marino (Fra) Sojasun    
41 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
42 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team    
43 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida    
44 Brice Feillu (Fra) Sojasun    
45 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale    
46 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel Euskadi    
47 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team    
48 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team    
49 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team    
50 Bauke Mollema (Ned) Belkin Procycling Team    
51 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff    
52 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ    
53 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard    
54 Richie Porte (Aus) Sky Procycling    
55 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi    
56 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale    
57 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel Euskadi    
58 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha    
59 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team    
60 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida    
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team    
62 Thibaut Pinot (Fra) FDJ    
63 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun    
64 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team    
65 Moreno Moser (Ita) Cannondale    
66 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff    
67 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun    
68 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida    
69 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp    
70 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Procycling Team    
71 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard    
72 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard    
73 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha    
74 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard    
75 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits    
76 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar    
77 Christian Vandevelde (USA) Garmin-Sharp    
78 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
79 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff    
80 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge    
81 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha    
82 Maxime Mederel (Fra) Sojasun    
83 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling    
84 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar    
85 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale    
86 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida    
87 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp    
88 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Procycling Team    
89 Robert Gesink (Ned) Belkin Procycling Team    
90 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team    
91 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun    
92 Tom Danielson (USA) Garmin-Sharp    
93 Alexandre Geniez (Fra) FDJ    
94 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:01:24  
95 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:04:07  
96 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team    
97 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ    
98 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team    
99 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team    
100 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
101 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:05:39  
102 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard    
103 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha    
104 Julien El Fares (Fra) Sojasun    
105 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida    
106 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun    
107 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    
108 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team    
109 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha    
110 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling    
111 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
112 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits    
113 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff    
114 Kristjan Koren (Slo) Cannondale    
115 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:35  
116 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:09:06  
117 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp    
118 Maciek Bodnar (Pol) Cannondale    
119 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Procycling Team 0:12:44  
120 Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
121 Egoitz Garcia Etxegibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits    
122 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team    
123 Alan Marangoni (Ita) Cannondale    
124 Brian Vandborg (Den) Cannondale    
125 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team    
126 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
127 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits    
128 Maarten Wynants (Bel) Belkin Procycling Team    
129 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol    
130 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol    
131 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
132 André Greipel (Ger) Lotto Belisol    
133 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team    
134 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano    
135 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano    
136 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    
137 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale    
138 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
139 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel Euskadi    
140 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0:17:35  
141 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano    
142 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano    
143 Johannes Frohlinger (Ger) Team Argos-Shimano    
144 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano    
145 Stuart O’grady (Aus) Orica GreenEdge    
146 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge    
147 Lieuwe Westra (Ned Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
148 Aleksandr Kuschynski (Blr) Team Katusha    
149 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol    
150 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling    
151 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol    
152 Jérémy Roy (Fra) FDJ    
153 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel Euskadi    
154 Romain Sicard (Fra) Euskaltel Euskadi    
155 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team    
156 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge    
157 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
158 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team    
159 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
160 Peter Velits (Svk) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
161 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale    
162 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha    
163 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
164 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge    
165 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge    
166 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel Euskadi    
167 Edward King (USA) Cannondale    
168 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano    
169 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano    
170 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
171 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge    
172 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
173 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
174 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
175 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
176 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling    
177 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale    
178 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale    
179 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp    
180 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol    
181 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol    
182 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
183 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
184 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ    
185 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ    
186 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
187 Ramunas Navardauskas (Lit) Garmin-Sharp    
188 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida    
189 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida    
190 Tom Leezer (Ned) Belkin Procycling Team    
191 William Bonnet (Fra) FDJ    
192 Yohann Gene (Fra) Team Europcar    
193 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar    
194 Kevin Reza (Fra) Team Europcar    
195 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
196 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling    
197 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team    
198 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team    

 

Points

Result

1 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 30  pts
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale 25  
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 22  
4 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 19  
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 17  
6 Julien Simon (Fra) Sojasun 15  
7 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 13  
8 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge 11  
9 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 9  
10 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 7  
11 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 6  
12 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 5  
13 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 4  
14 Bram Tankink (Ned) Belkin Procycling Team 3  
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2  

 

Intermediate sprint

Result

1 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team 20  pts
2 David Veilleux (Can) Team Europcar 17  
3 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 15  
4 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel Euskadi 13  
5 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 11  
6 Peter Sagan (Svk) Cannondale 10  
7 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 9  
8 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 8  
9 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 7  
10 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 6  
11 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 5  
12 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 4  
13 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 3  
14 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 2  
15 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1  

 

Col de Bellagranajo, km. 70.0

Result

1 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team 2  pts
2 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel Euskadi 1  

 

Col de la Serra, km. 85.0

Result

1 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2  pts
2 David Veilleux (Can) Team Europcar 1  

 

Col de Vizzavona, km. 95.5

Result

1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 5  pts
2 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 3  
3 Brice Feillu (Fra) Sojasun 2  
4 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 1  

 

Côte du Salario, km. 144.0

Result

1 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 2  pts
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 1  

 

Young riders

Result

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale 3:43:12  
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
3 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida    
4 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida    
5 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi    
6 Arthur Vichot (Fra) FDJ    
7 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard    
8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    
9 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    
10 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
11 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team    
12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ    
13 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun    
14 Moreno Moser (Ita) Cannondale    
15 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun    
16 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp    
17 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling    
18 Alexandre Geniez (Fra) FDJ    
19 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:09:05  
20 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Procycling Team 0:12:43  
21 Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
22 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano    
23 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano    
24 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    
25 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel Euskadi 0:17:34  
26 Romain Sicard (Fra) Euskaltel Euskadi    
27 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge    
28 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano    
29 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
30 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
31 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ    
32 Ramunas Navardauskas (Lit) Garmin-Sharp    
33 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida    
34 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar    
35 Kevin Reza (Fra) Team Europcar    

 

Most combative

Result

1 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale    

 

Teams

Result

1 Radioshack Leopard 11:09:35  
2 Lampre – Merida 0:00:01  
3 Bmc Racing Team    
4 Team Europcar    
5 Team Saxo-Tinkoff    
6 Ag2R La Mondiale    
7 Sojasun    
8 Sky Procycling    
9 Euskaltel – Euskadi    
10 Astana Pro Team    
11 Orica Greenedge    
12 Vacansoleil-Dcm    
13 Garmin – Sharp    
14 Movistar Team    
15 Katusha Team    
16 FDJ    
17 Belkin Pro Cycling    
18 Cofidis, Solutions Credits    
19 Cannondale 0:01:24  
20 Lotto-Belisol 0:12:44  
21 Omega Pharma-Quick Step 0:17:35  
22 Team Argos-Shimano 0:43:01  

 

General classification after stage 2

Result

1 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 3:43:11  
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:01  
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
4 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida    
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling    
6 Julien Simon (Fra) Sojasun    
7 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team    
8 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge    
9 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff    
10 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
11 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida    
12 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar    
13 David Millar (GBr) Garmin-Sharp    
14 Bram Tankink (Ned) Belkin Procycling Team    
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale    
16 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge    
17 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi    
18 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team    
19 Arthur Vichot (Fra) FDJ    
20 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha    
21 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard    
22 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team    
23 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
24 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol    
25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar    
26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    
27 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    
28 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol    
29 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp    
30 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
31 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team    
32 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel Euskadi    
33 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar    
34 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
35 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    
36 Nicholas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff    
37 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team    
38 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
39 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha    
40 Jean Marc Marino (Fra) Sojasun    
41 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
42 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team    
43 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida    
44 Brice Feillu (Fra) Sojasun    
45 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale    
46 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel Euskadi    
47 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team    
48 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team    
49 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team    
50 Bauke Mollema (Ned) Belkin Procycling Team    
51 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff    
52 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ    
53 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard    
54 Richie Porte (Aus) Sky Procycling    
55 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi    
56 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale    
57 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel Euskadi    
58 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha    
59 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team    
60 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida    
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team    
62 Thibaut Pinot (Fra) FDJ    
63 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun    
64 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team    
65 Moreno Moser (Ita) Cannondale    
66 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff    
67 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun    
68 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida    
69 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp    
70 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Procycling Team    
71 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard    
72 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard    
73 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha    
74 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard    
75 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits    
76 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar    
77 Christian Vandevelde (USA) Garmin-Sharp    
78 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
79 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff    
80 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge    
81 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha    
82 Maxime Mederel (Fra) Sojasun    
83 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling    
84 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar    
85 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale    
86 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida    
87 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp    
88 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Procycling Team    
89 Robert Gesink (Ned) Belkin Procycling Team    
90 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team    
91 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun    
92 Tom Danielson (USA) Garmin-Sharp    
93 Alexandre Geniez (Fra) FDJ    
94 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:01:24  
95 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:04:07  
96 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team    
97 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ    
98 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team    
99 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team    
100 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
101 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:05:39  
102 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard    
103 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha    
104 Julien El Fares (Fra) Sojasun    
105 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida    
106 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun    
107 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    
108 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team    
109 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha    
110 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling    
111 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
112 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits    
113 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff    
114 Kristjan Koren (Slo) Cannondale    
115 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:35  
116 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:09:06  
117 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp    
118 Maciek Bodnar (Pol) Cannondale    
119 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Procycling Team 0:12:44  
120 Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
121 Egoitz Garcia Etxegibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits    
122 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team    
123 Alan Marangoni (Ita) Cannondale    
124 Brian Vandborg (Den) Cannondale    
125 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team    
126 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
127 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits    
128 Maarten Wynants (Bel) Belkin Procycling Team    
129 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol    
130 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol    
131 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
132 André Greipel (Ger) Lotto Belisol    
133 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team    
134 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano    
135 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano    
136 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    
137 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale    
138 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
139 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel Euskadi    
140 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0:17:35  
141 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano    
142 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano    
143 Johannes Frohlinger (Ger) Team Argos-Shimano    
144 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano    
145 Stuart O’grady (Aus) Orica GreenEdge    
146 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge    
147 Lieuwe Westra (Ned Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
148 Aleksandr Kuschynski (Blr) Team Katusha    
149 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol    
150 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling    
151 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol    
152 Jérémy Roy (Fra) FDJ    
153 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel Euskadi    
154 Romain Sicard (Fra) Euskaltel Euskadi    
155 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team    
156 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge    
157 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
158 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team    
159 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
160 Peter Velits (Svk) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
161 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale    
162 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha    
163 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
164 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge    
165 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge    
166 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel Euskadi    
167 Edward King (USA) Cannondale    
168 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano    
169 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano    
170 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
171 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge    
172 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
173 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
174 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
175 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
176 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling    
177 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale    
178 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale    
179 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp    
180 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol    
181 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol    
182 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
183 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
184 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ    
185 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ    
186 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team    
187 Ramunas Navardauskas (Lit) Garmin-Sharp    
188 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida    
189 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida    
190 Tom Leezer (Ned) Belkin Procycling Team    
191 William Bonnet (Fra) FDJ    
192 Yohann Gene (Fra) Team Europcar    
193 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar    
194 Kevin Reza (Fra) Team Europcar    
195 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
196 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling    
197 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team    
198 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team    

 

Points classification

Result

1 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 47  pts
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale 43  
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 41  
4 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team 40  
5 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 39  
6 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 30  
7 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 30  
8 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 22  
9 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 22  
10 Julien Simon (Fra) Sojasun 21  
11 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge 21  
12 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 21  
13 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 20  
14 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 19  
15 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 19  
16 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol 18  
17 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 17  
18 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 17  
19 David Veilleux (Can) Team Europcar 17  
20 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 17  
21 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 16  
22 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 15  
23 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 15  
24 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 14  
25 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 13  
26 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel Euskadi 13  
27 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 13  
28 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 13  
29 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel Euskadi 11  
30 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff 9  
31 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Procycling Team 8  
32 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 8  
33 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 8  
34 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 7  
35 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 6  
36 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 5  
37 Nicholas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 4  
38 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 4  
39 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 4  
40 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3  
41 Bram Tankink (Ned) Belkin Procycling Team 3  
42 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 2  
43 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2  
44 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 1  

 

Mountains classification

Result

1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 5  pts
2 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 5  
3 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 2  
4 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team 2  
5 Brice Feillu (Fra) Sojasun 2  
6 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel Euskadi 1  
7 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 1  
8 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 1  
9 David Veilleux (Can) Team Europcar 1  
10 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel Euskadi 1  

 

Young rider classification

Result

1 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 8:40:04  
2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team    

 

Teams classification

Result

1 Radioshack Leopard 26:00:11  
2 Vacansoleil-Dcm 0:00:01  
3 Orica Greenedge    
4 Lampre – Merida    
5 BMC Racing Team    
6 Ag2R La Mondiale    
7 Team Europcar    
8 Movistar Team    
9 Team Saxo-Tinkoff    
10 Sojasun    
11 Katusha Team    
12 Sky Procycling    
13 Euskaltel – Euskadi    
14 Astana Pro Team    
15 Garmin – Sharp    
16 Belkin Pro Cycling    
17 FDJ    
18 Cofidis, Solutions Credits    
19 Cannondale 0:01:24  
20 Lotto-Belisol 0:12:44  
21 Omega Pharma-Quick Step 0:17:35  
22 Team Argos-Shimano 0:43:01  

 

Velocafe.bg
Повече в Любопитно
Уникално видео – щраус гони колоездачи

С това видео определено ще се забавлявате много. Действието се развива в Южна Африка, където местни колоездачи тренират при скорост...

Затвори